Velikonoční dílničky, jarmark a vítání jara

. .

Jako každý rok jsme se s dětmi připravovali na velikonoční svátky. Třídy, šatny i přilehlé chodby zaplnily velmi povedené výrobky zářící všemi jarními barvami.

Děti s rodiči měli možnost přijít na velikonoční dílničky, kde se společně věnovali přípravě výrobků na velikonoční jarmark. Zdobily se perníčky, dekorovala vajíčka s využitím různých technik či připravovala tradiční jarní osení mladého ječmene.

Završením všech příprav byl dopolední program pro děti, kde jsme na školní zahradě přivítali jaro – slavnostní branou jsme vkročili vstříc jarním úkolům a zábavě (hledali jarní květiny, přiřazovali mláďátka zvířecím maminkám, probíhali překážkovou dráhu, hledali jarní klíče…)

Program pokračoval i odpolední částí rovněž na školní zahradě za účasti rodičů, kamarádů a nejbližších členů rodin, kteří se sešli v opravdu velkém počtu. Ve našem prodejním stánku si přítomní mohli zakoupit výrobky dětí z dílniček či vyrábění na jednotlivých třídách.

Počasí se vydařilo a všichni jsme si užili krásný jarní den.

Těšíme se na další společně strávené chvíle.

Paní učitelky